נהיגה בזמן פסילת רישיון

נהיגה בזמן פסילת רישיון – העונש הצפוי לעבריין

נהיגה בזמן פסילת רישיון נחשבת כיום לאחר מעבירות התעבורה החמורות ביותר. נהג אשר נוהג כאשר רישיונו בשלילה מהווה סיכון חמור לכל נהג אחר על הכביש וכן להולכי הרגל. חומרת העבירה תביא עימה עונשים כבדים לנהג מעין זה אשר ייתפס. נהג אשר מפר את חובת הציות לחוק פוגע הן בסדרי השלטון והן מערער את הלגיטימיות של משרד הרישוי, בית המשפט, משטרת ישראל ועוד ולכן, מתייחסים לעבירה זו בחומרה רבה מאוד.

נהיגה בזמן פסילה

אדם אשר רישיונו נשלל ממנו והוא קיבל על כך ידיעה רשמית ובכל זאת נמצא נוהג, הוא עובר על החוק וצפוי לתת על כך את הדין הן מבחינת עונש בפועל \ על תנאי ואף קנס כספי. ניתן לומר שנהג אשר נוהג על אף שרישיונו נשלל הוא נהג אשר נוהג ללא רישיון, איננו מציית להודעה שקיבל בגין השלילה וכן, נוהג ברכב בזמן שלילה. במרבית המקרים קל מאוד להוכיח כי האדם הנתפס בגין עבירה זו אכן היה מודע לכך שרישיונו נשלל ועדיין נהג בכביש שכן, מרבית הנהגים שרישיונם נשלל מקבלים את ההודעה על שלילת הרישיון שלהם בתהליך משפטי בבית המשפט. במקרה שהאדם שנהג בתקופת שלילת רישיון לא היה נוכח בבית המשפט שבו הודיעו על פסילת הרישיון שלו, הרי שמדובר במקרה מורכב יותר שבו יהיה צורך להוכיח שהאדם אכן ידע שרישיונו נשלל.

מהו העונש הצפוי לאדם שנוהג בתקופת שלילת רישיונו

מאחר שכאמור, מדובר על עבירה אשר נחשבת לעבירה שפוגעת בסדרי המשפט והשלטון, הרי שהענישה תהיה חמורה בגינה. לא פעם הענישה תהיה קשורה אל התחום הפלילי ותכלול בה גם מאסר. נכון להיום ניתן לומר שכמעט אף תיק של נהיגה בתקופת שלילה לא נסגר ללא עונש מאסר, בין אם מדובר במאסר בפועל ובין אם מדובר בעבודות שירות או במאסר על תנאי.

נכון להיום, כמעט לא מסתיים תיק של נהיגה בזמן פסילה ללא רכיב של מאסר, אם זה מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח, מאסר בדרך של עבודות שרות או לכל הפחות מאסר על תנאי. נהג אשר נתפס נוהג בזמן שלילת רישיונו, נתפס על ידי המשטרה ובית המשפט כאדם אשר מסכן את בטחון הציבור ופוגע בסדרי השלטון ולכן, לא פעם יוגש כנגדו כתב אישום לבית המשפט וכן, תוגש בקשה לעצור את האדם עד תום ההליכים המשפטיים. על מנת למזער עד כמה שניתן את העונש, חשוב מאוד שאדם שנתפס נוהג בתקופת שלילת רישיונו יפנה באופן מידי לעוד תעבורה מקצועי ומנוסה בתחום.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

הירשמו לניוזלייטר שלנו

רוצים להישאר מעודכנים בכל עת. הרשמו עוד היום לניוזלייטר שלנו