החזרי מס לעצמאיים

החזרי מס לעצמאיים

החזרי מס לעצמאיים נחשבים לפחות נפוצים מאשר החזרי מס לשכירים, אך הם עדיין קיימים וכדאי להכיר אותם. לעומת שכירים אשר מס הכנסה מנוכה מתלוש המשכורת שלהם באופן אוטומטי, עצמאיים נדרשים להגיש דוח שנתי המפרט את ההכנסות וההוצאות של העסק שלהם. בחלק מהמקרים, ניתן לראות טעויות קריטיות המופיעות בדוח השנתי, דבר שגורם לתשלום מס גבוה מהנחוץ.

אך על מנת לעלות על הטעויות האלו, יש צורך להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית שמתמחה בתחום של החזרי מס. עובדי החברה מכירים את כל הטריקים ואת כל האופציות השונות לקבלת החזר מס, כך שבמידה ומגיע לכם כסף מהמדינה, החברה כבר תדאג שתקבלו אותו. למעשה חברות מסוג זה עובדות במקביל לעבודתו של רואה החשבון הרגיל, היות והן למעשה מספקות חוות דעת נוספת ומחפשות את מירב הדרכים לקבל החזר מס עבור הלקוח.

החזרי מס לעצמאיים – כל מה שמעולם לא סיפרו לכם

כאמור, רוב העצמאיים מגישים בסופה של כל שנת מס דוח שנתי שמסכם את כל ההכנסות וההוצאות שלהם. ישנם עצמאיים שמכינים את הדוח בצורה עצמאית ואילו אחרים נעזרים ברואה חשבון. בכל מקרה, מומלץ לשכור את שירותיה של חברה מקצועית שמתמחה בתחום של החזרי מס, על מנת לעבור על כל הדוחות שהוגשו למס הכנסה ולבדוק האם נעשו בהם טעויות שגורמות לתשלום מס עודף.

חשוב להבין כי למרות הידע הרב שקיים אצל רואה החשבון שלכם, הוא אינו מומחה בתחום של החזרי מס. לכן מומלץ תמיד להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בתחום, היות והדבר יכול להיות משתלם במיוחד הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. במידה ונמצאת טעות בדוחות שהוגשו, ניתן לבצע תיקון שומה לעצמאיים כבקשה להחזרי מס הכנסה, אך הדבר נכון רק לגבי שלוש השנים האחרונות. לכן מומלץ לא לדחות ולא להתעצל, אלא לבדוק האם מגיע לכם לקבל החזר.

לסיכום, החזרי מס לעצמאיים ניתן לקבל במקרים בהם שולם מס גבוה מהמס הדרוש. מצב מסוג זה יכול להתרחש כאשר העצמאי עובד מול מספר מקורות שונים, כאשר קיימת הכנסה מניירות ערך, כאשר קיימות הכנסות חד פעמיות ועוד. מומלץ להתייעץ עם חברה מקצועית שמתמחה בתחום.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

הירשמו לניוזלייטר שלנו

רוצים להישאר מעודכנים בכל עת. הרשמו עוד היום לניוזלייטר שלנו