מה זה הסכם ממון

מה זה הסכם ממון ומי מוסמך לערוך אותו

אחד ההסכמים המקובלים והפופולאריים ביותר כיום בין בני זוג הוא הסכם ממון. זוג אשר מחליט לחיות חיים משותפים באופן ממוסד, צריך להכיר בכך שהשותפות שלהם תכלול את כל הרבדים כולל הרובד הכספי. מטרתו של הסכם ממון היא להגן על הזכויות ברכוש של כל אחד מבני הזוג במידה והם יחליטו להיפרד, מידע נוסף בלינק https://fmladv.co.il/alimony-agreement. בעוד שבעבר, זוג שהחליט להתגרש נדרש להיאבק על הרכוש והממון בבית המשפט ובסופו של דבר, כל אחד מהם לא קיבל את מה שבאמת הוא הביא עימו ומה שבאמת מגיע לו, הרי שכיום הסכם ממון מאפשר במקרה של פרידה לכל אחד מבני הזוג לקבל את מה שמגיע לו בתום השותפות הזוגית שלהם.

הסכם ממון – במה מדובר

בעבר, הסכם ממון לא היה דבר מקובל. בני זוג היו בוחרים למסד את הקשר ביניהם כאשר כל אחד היה מביא מלכתחילה את כספו ורכושו אל הקשר המשותף וכן, ממשיך לעבוד במהלך הזוגיות ולהביא את כספו לשותפות הזוגית. בני הזוג לא ראו צורך לעשות הסכם כלשהו שמטרתו היא להגן על הזכויות הכלכליות שלהם במקרה של פרידה ולעיתים, במקרה שבו בני הזוג נפרדו, צד אחד קיבל יותר מהצד השני או שצד אחד לא קיבל כלל את מה שהוא צריך לקבל מהרכוש המשותף בשל סיבות שונות. הסכם ממון הוא הסכם שמטרתו היא להגן על הזכויות הכלכליות של כל אחד מבני הזוג במקרה שהם החליטו שהם נפרדים.

כיצד עורכים הסכם ממון

על מנת לערוך הסכם ממון בעל תוקף חוקי, אשר יחייב את בני הזוג לעמוד בדרישות מהם במקרה של פרידה, יש צורך לבחור בעו"ד הסכם ממון \ משפחה מקצועי ומנוסה, אשר יכוון את בני הזוג באופן עריכת ההסכם, יערוך את ההסכם בין בני הזוג ואף יחתום עליו ויעניק לו את התוקף החוקי והמשפטי הנדרש לו. על מנת לערוך הסכם ממון בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד לבחור עורך דין משפחה מקצועי, מומחה ומומלץ בתחומו, אשר עסק לא מעט בעריכת הסכמי ממון בהצלחה רבה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותכם?

הירשמו לניוזלייטר שלנו

רוצים להישאר מעודכנים בכל עת. הרשמו עוד היום לניוזלייטר שלנו